top of page

İşe Alım

 

İşe alım stratejimizin temelinde aranan özellikler pozisyonun gerektirdiği eğitim ve yetkinlikler ile beraber firmamız değerlerine ve kültürüne en uygun ve doğru adayın pozisyonlara yerleştirilmesidir. 

Beyaz Fırın bünyesinde hem merkez ofisimiz hem de mağazalarımızdaki güncel açık pozisyonlarını Kariyer.net ve Eleman.net‘ ten takip edebilirsiniz.

İşe alım sürecimizde üretim alanımıza ait açık pozisyonlarımızı Eğitim Kurumları ile ilişkiler kurularak veya Devlet Kuruluşları tarafından oluşturulan kurslara katılan adaylar arasından yapılan seçim yöntemi ile belirlemekteyiz.
Mevcut ilanlar arasında tecrübenize ve beklentilerinize uygun açık bir pozisyon olmadığı takdirde özgeçmişinizi ik@beyazfirin.com adresine ileride açılacak pozisyonlar için değerlendirilmek üzere gönderebilirsiniz. Yapılacak başvurular 6698 Sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunda belirtilen hükümler doğrultusunda Beyaz Fırın İnsan Kaynakları Veritabanı’na eğitiminiz, geçmiş deneyimleriniz ve ilgilendiğiniz iş kolları dikkate alınarak dahil edilecektir.

Tüm başvurular gizlilik prensipleri çerçevesinde değerlendirilmektedir. Pozisyona göre değişiklik gösteren değerlendirme sürecimiz aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır.

- Özgeçmiş İncelemesi,
- Kişilik Envanteri,
- Genel Yetenek Sınavı,
- Yetkinlik Değerlendirmesi
- Değerlendirme Merkezi Uygulaması

İşe alım süreci, her pozisyon için belirlenmiş olan teknik ve davranışsal yetkinlikler göz önünde bulundurularak tamamlanmaktadır.

Mülakat Yöntemlerimiz;
 

Bir uyarımız var ilk olarak: FİRMAMIZ PANDEMİ SÜRECİNDE ONLİNE MÜLAKAT YÖNTEMİNİ TERCİH ETMEKTEDİR. 
 

•    Telefonda Mülakat: Adayın uygun zamanını kararlaştırmak, iş tanımından bahsetmek, görüşmenin süresi ile ilgili bilgi vermek, görüşmeyi kimlerin yapacağı konusunda bilgi vermek, şirketin ulaşım adresi veya online mülakat detayı paylaşılmaktadır.

•    Online Mülakat: Yapılandırılmış veya yarı yapılandırılmış yöntem ile uygulanmaktadır. Adaya mülakata daveti için mail gönderiliyor. Bu mail içerisinde kişiye özel bir link gönderilmektedir. Önceden belirlenen tarih ve saatte linke tıklayarak ilgili sisteme giriş yapılarak online mülakat başlatılmaktadır.

•    Birebir Mülakat: Yapılandırılmış veya yarı yapılandırılmış yöntem ile uygulanmaktadır. Aday ile İnsan Kaynakları Uzmanının veya ilgili departman yöneticisi arasında gerçekleşmektedir. 
 

kariyeryonetimi2.jpg
Kariyer Yönetimi

 

Bünyemizde özellikle yönetici kadrolarımız için öncelikle içeriden cevap vermeye çalışarak mevcut çalışanlarımızı değerlendirmek tercihimizdir. Kendi yöneticilerini yetiştirmeyi hedeflemiş bir firma olarak, bu doğrultuda bünyemizde ki açık pozisyonlar için önceliği çalışanlarımıza sunarız.

egitim.jpg
Eğitim Gelişim

 

Beyaz Fırın bünyesinde amacımız çalışan personellerin iş başarısının yükseltilmesi, eğitime ve gelişime ihtiyacı olan personellerin iyi saptanması, insan kaynağının etkin kullanımının sağlanmasıdır. Çalışanlarımızın gelişimi en çok önem verdiğimiz konulardan biridir. 

kariyeryonetimi.jpg
Performans Yönetimi

 

Beyaz Fırında uygulanmakta olan performans yönetim sistemlerinin en önemli amacı personellerimizin potansiyellerini geliştirip değerlendirilmelerini sağlamaktır.
Yılda en az bir kez yapılan görüşmelerde, çalışanların hem iş, hem de kişisel yetkinlikleri değerlendirilerek geri bildirim verilir.

bottom of page